PROFILAKTYKA

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA SZCZECINEK​

Każdy kto chce zachować zdrowe zęby, powinien o nie odpowiednio zadbać. Oznacza to regularne wizyty u stomatologa- dzieci 2 razy do roku, a dorośli min. 1 raz w roku. Podczas takich wizyt stomatolog regularnie bada stan naszych zębów, przyzębia, jak również u dzieci prawidłowość wyrzynania się zębów. Takie działanie pozwoli na wykrycie na wczesnym etapie próchnicy zębów, ewentualnych zmian na błonie śluzowej jamy ustnej lub wad zgryzu. Stomatolog może również zalecić działania profilaktyczne w postaci lakowania i lakierowania zębów.

Jakie są rodzaje profilaktyki stomatologicznej prowadzone w gabinecie stomatologicznym ?

Profilaktyka stomatologiczna to bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje szereg czynności związanych z dbaniem o zdrowie jamy ustnej. Jej podstawą są regularne wizyty kontrolne, w czasie których stomatolog ocenia stan uzębienia, pomoże dobrać pastę i szczoteczkę do zębów, jak również pokaże jak prawidłowo szczotkować zęby. Do zabiegów profilaktycznych należą skaling i piaskowanie. U dzieci wykonuje się także zabiegi minimalizujące rozwój próchnicy takie jak: np. lakowanie czy lakierowanie zębów.

Uzupełnieniem profilaktyki oferowanej w gabinetach stomatologicznych będzie odpowiednia dieta i dbanie o higienę jamy ustnej w domu poprzez prawidłowe i regularne szczotkowanie zębów przy pomocy dobrze dobranych past, a także stosowanie płynów do płukania ust i nici dentystycznych.

 

Odpowiednia profilaktyka  to między innymi

– Odpowiednio dobrana pasta do zębów

– Dopasowana szczoteczka do zębów

– Odpowiedni sposób szczotkowania zębów

– Profesjonalne zabiegi oczyszczające takie jak skaling czy piaskowanie

– Dbanie o higienę jamy ustnej 

– Regularne wizyty u stomatologa

Masz pytania? Zadzwoń do nas
Call Now Button